Skip to content
POMPA CIEPŁA NOWOCZESNE OGRZEWANIE

NOWOCZESNE OGRZEWANIE

Szukasz taniego w eksploatacji, wydajnego ogrzewania? Nasza firma oferuje wykonanie odwiertów pionowych pod pompy ciepła w celu montażu najbardziej ekologicznego i najtańszego w eksploatacji źródła ciepła, które zapewni ogrzewanie zimą, chłodzenie latem oraz ciepłą wodę użytkową. Odwierty pod pompy ciepła.

Pompa ciepła to wydajne i przyjazne środowisku źródło ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Jest niewyczerpanym źródłem energii, które działa niezawodnie przez długi czas. Uniezależnia od podwyżek cen węgla i gazu, a na jej montaż możemy uzyskać dofinansowanie. Pompa ciepła to urządzenie, które pompuje ciepło z jednego środowiska, np. głęboko pod ziemią, do innego środowiska, np. grzejnika w domu.

CZYM JEST POMPA CIEPŁA?

czym są odwierty pod pompy ciepła?

Odwierty do pompy ciepła są jednym z najważniejszych elementów systemu. Pozwalają na pozyskiwanie energii cieplnej  ze źródła tzn gruntu. To otwory, w których montowane są sondy gruntowe. Odwierty mogą być wykonane na różnych głębokościach, w zależności od potrzeb i warunków geologicznych. Najczęściej stosowane są odwierty o głębokości od 60 do 200 metrów w zależności od warunków gruntowych i potrzeb cieplnych.

ZALETY GRUNTOWEJ POMPY CIEPŁA

  • Potrzebuje znacznie mniej miejsca na powierzchni w przeciwieństwie do pomp ciepła z kolektorem poziomym.
  • Niższe koszty zużycia energii elektrycznej, ponieważ wykorzystuje energię naturalną.
  • Ogrzewanie geotermalne jest niezależne od warunków atmosferycznych, co oznacza, że ​​zapewnia ciągłą i wydajną produkcję ciepła nawet w najzimniejsze dni.
  • Pompa ciepła gruntowa zapewnia wysoką wydajność i efektywność, dzięki którym może w całości samodzielnie ogrzać cały budynek mieszkalny.
  • Idealne dla obszarów o chłodniejszym klimacie, takich jak Polska
  • Pompa ciepła gruntowa zapewnia wysoką wydajność i efektywność, dzięki którym może w całości samodzielnie ogrzać cały budynek mieszkalny.
  • Pompa ciepła = zwiększenie wartości nieruchomości. Coraz więcej konsumentów poszukuje domów z innowacyjnymi i ekologicznymi rozwiązaniami, które obniżają koszty eksploatacji.

NASZA OFERTA

Odwiert dolnego źródła ciepła.
Instalacja sondy (wymiennika gruntowego) np. Muovitech lub Prawtech
Próby ciśnieniowe oraz przepływu.
Wypełnienie otworu bentonitem z obsypką kwarcową.
Ułożenie rur dobiegowych od sondy do rozdzielacza oraz od rozdzielacza do budynku.
Wypełnienie sond czynnikiem roboczym (glikol lub alkohol).
Podłączenie pompy ciepła (współpraca z instalatorami).
Dojazd na budowę.