STUDNIE GŁĘBINOWE SPOSOBEM NA DARMOWĄ WODĘ

studnia głębinowa? to się opłaca

Susze w Polsce pojawiają się coraz częściej. W okresie 1951-1981 było w Polsce 6 susz – średnio jedna co 5 lat; w okresie 1982–2011 susz było aż 18 – średnio co 2 lata (Klimada, 2013, Somorowska, 2016). Obecnie, od 2013 r. mamy suszę co roku. (źródło: https://naukaoklimacie.pl/). Ceny wody z roku na rok również są coraz wyższe, a eksperci zapowiadają kolejne podwyżki w kolejnych latach. Dzięki własnemu ujęciu wody jakim jest studnia głębinowa nie tylko stajemy się niezależni, ale również mamy pod dostatkiem duże ilości darmowej wody. Wtedy nie dotyczą nas zakazy, czy też ograniczenia w podlewaniu. W czasie suszy gdy wodociągi „dokręcają kurek” my możemy bez ograniczeń korzystać z własnego ujęcia. Około 97 procent świeżej wody dostępnej na świecie znajduje się pod ziemią. Studnie zapewniają wodę gruntową na potrzeby indywidualnych potrzeb domowych, społeczności, miast, przemysłu, nawadniania upraw i rolnictwa. Inwestycja w studnie jest inwestycją która szybko się zwróci. Chcesz się dowiedzieć jak wygląda proces wiercenia studni? Na dole tej strony znajdziesz etapy wykonania studni głębinowej.

WATEKO - lokalna firma z wielunia

Wiercimy studnie na terenie powiatów: Wieluński, Wieruszowski, Pajęczański, Bełchatowski, Łaski, Sieradzki, Kluczborski oraz Oleski. Wykonaliśmy już ponad 100 odwiertów. Jesteśmy pewni tego co robimy i jak to robimy. Nigdy nie zostawiamy naszych klientów z pustymi rękoma. Tylko u nas otrzymasz kompleksową obsługę począwszy od szukania wody metodą elektrooporową, poprzez odwiert pod studnie głębinową, uzdatnianie wody – o ile jest taka potrzeba i aż po jej dostarczenie. JESTEŚMY RODZINNĄ, LOKALNĄ FIRMĄ Z WIELUNIA

GDZIE DZIAŁAMY I DLACZEGO MY?
WIERUSZÓW, OSJAKÓW, ZŁOCZEW, CZARNOŻYŁY, PRASZKA…

GDZIE KOPIEMY STUDNIE - OBSZAR DZIAŁANIA

Zadzwoń do nas i dowiedz się czy twój teren znajduje w obszarze naszego działania. Wiercimy studnie nawet do 150km od Wielunia. Nie doliczamy dodatkowych opłat za dojazd. Poza Wieluniem wiercimy Studnie głębinowe w Wieruszowie, Osjakowie, Praszce, Czarnożyłach, Działoszynie, Złoczewie, Krzeczowie, Kamionie,  Mokrsku, Biała k Wielunia, Chorzynie, Szynkielowie, Walichnowach, Skomlinie, Dzietrzkowicach, Kraszkowicach, Sokolnikach i okolicach.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz jakiekolwiek pytania? Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zadzwoń do nas lub napisz na e-maila. Więcej o Nas znajdziesz tutaj

Tomek: 508 568 248 (studnie głębinowe)

Marcin: 789 278 567 (systemy nawadniające / filtracja)

KONTAKT

ETAPY WYKONANIA STUDNI GŁĘBINOWEJ

1

WYBÓR MIEJSCA LOKALIZACJI STUDNI GŁĘBINOWEJ

Głównym czynnikiem wpływającym na wybór lokalizacji miejsca wykonania studni głębinowej jest głębokość oraz wielkość warstwy wodonośnej. Im płycej zostanie znaleziona odpowiednia warstwa tym koszty inwestycji będą niższe. Możliwość określenia głębokości oraz wielkości warstwy wodonośnej daje nam badanie elektrooporowe gruntu. Decydując się na badanie metodą elektrooporową jeszcze przed rozpoczęciem wiercenia mamy pewność jaka może być maksymalna głębokość studni głębinowej. Więcej informacji o szukaniu wody metodą elektrooporową można znaleźć tutaj

2

OKREŚLENIE WYMAGANEJ WYDAJNOŚCI STUDNI

Określenie wymaganej ilości wody jest ważną kwestią jeszcze przed rozpoczęciem wiercenia studni głębinowej. Na podstawie tej informacji pomożemy dobrać odpowiednią średnicę rury. Nasza firma wykonuje odwierty pod studnie głębinowe o średnicach rur: 125mm, 160mm, 200mm. Wiercimy studnie głębinowe zarówno do użytku domowego, pod nawadnianie ogrodów, do użytku przemysłowego jaki i o dużych wydajnościach – do nawadniania w rolnictwie, pod deszczownie.

3

PRZEPROWADZENIE ODWIERTU OTWORU STUDZIENNEGO

Gdy już mamy określone miejsce na naszą studnię do prac przystępuje odpowiednio wykwalifikowana ekipa wraz z sprzętem do tego przeznaczonym. Głębokość odwiertu, średnica oraz czas potrzebny do wykonania studni głębinowej jest zależny od gruntu, warunków geologicznych i wydajności jaką chcemy uzyskać i może się wahać od jednego nawet do kilku dni. Posiadamy sprzęt z napędem hydraulicznym oraz odpowiednie gryzery diamentowe (wiertła) co oznacza że nie rezygnujemy gdy na naszej drodze pojawi się skała.

Studnie głębinowe
filtr studnia głębinowa

4

DOBÓR ODPOWIEDNICH FILTRÓW STUDZIENNYCH I OBSYPANIE ICH ŻWIREM FILTRACYJNYM

Dobór odpowiednich filtrów oraz ich obsypki ma ogromne znaczenie dla finalnego wyniku studni. Filtry są dobierane po etapie wiercenia studni głębinowej, gdy już wiemy z jaką warstwą wodonośną mamy do czynienia – jakie są jej frakcje i miąższość. Gdy gęstość siatki filtracyjnej jest zbyt niska będzie ona przepuszczała niechciane drobiny, gdy jest zbyt duża wpłynie na obniżenie wydajności studni głębinowej. Na miejsce odwiertu zawsze zabieramy ze sobą filtry różnej gęstości by móc dobrać ten najlepszy – odpowiedni dla danej warstwy wodonośnej.

5

POMPOWANIE OCZYSZCZAJĄCE WRAZ Z OKREŚLENIEM WYDAJNOŚCI

Na tym etapie czyścimy – płuczemy wstecznie oraz stwierdzamy jak studnia głębinowa jest wydajna. O ile jest taka potrzeba, zostawiamy pompę aż do momentu kompletnego wyklarowania się wody. 

Studnie głębinowe Wieluń, Studnie głębinowe Czarnożyły, Studnie głębinowe Osjaków, Studnie głębinowe Złoczew, Studnie głębinowe Kamion, Studnie głębinowe Dolina Warty, Studnie głębinowe Krzeczów, Studnie głębinowe Praszka, Studnie głębinowe Konopnica, Studnie głębinowe Mokrsko, Studnie głębinowe Biała, Studnie głębinowe Łagiewniki, Studnie głębinowe Gromadzice, Studnie głębinowe Sieniec, Studnie głębinowe Wierzchlas, Studnie głębinowe Kadłub, Studnie głębinowe Kurów, Studnie głębinowe Chotów, Studnie głębinowe Kraszkowice, Mierzyce, Studnie głębinowe Drobnice, Studnie głębinowe Działoszyn, Studnie głębinowe Chorzyna, Studnie głębinowe Szynkielów, Studnie głębinowe Walichnowy, Studnie głębinowe Sokolniki, Studnie głębinowe Skomlin, Studnie głębinowe Dzietrzkowice